Достапни линкови

Унгарија: Посета на американскиот државен секретар Колин Пауел


Американскиот државен секретар Колин Пауел со посетата на Унгарија ја започнува едно неделната турнеа во која ќе ги посети Полска, Египет, Саудиска Арабија и Кувајт. Фокусот на неговата дипломатска мисија ќе биде ставен врз ситуацијата во Ирак и израелско палестинскиот конфликт.
XS
SM
MD
LG