Достапни линкови

Русија: Две лица повредени во експлозија на автобуска станица во градот Вороњез


Две лица се повредени во експлозија на автобуска станица во Вороњез 500 километри јужно од Москва. Засега нема информации за причините, а на 19 јули едно лице загина во подметната бомба на автобуска станица во истиот град.
XS
SM
MD
LG