Достапни линкови

Ирак: Серија експлозии во градовите Мосул и Багдад


Во ирачкиот град Мосул во експлозија на автомобил бомба загинал, најверојатно возачот, како и уште двајца припадници на ирачката национална гарда. Според извештаите има и повеќе повредени работници. Серија експлозии се случија изутрината и во Багдад при што, како што јавија агенциите, е повредено едно лице и причинета е материјална штета. Станува збор за истрелани гранати и една автомобиол бомба.
XS
SM
MD
LG