Достапни линкови

Пакистан: Исчезнати две лица кои работат во Ирак


Пакистанското министерство за надворешни работи соопшти дека две лица кои работат во Ирак се исчезнати. Портпаролот на министерството, Масуд Кан изјави дека е нејасно дали двете лица кои работеле во Багдад се киднапирани, зошто никој досга не контактирал со официјалните власти во Пакистан, ниту пак јавно соопштил за овој случај.
XS
SM
MD
LG