Достапни линкови

Канбера: Австралија нема да подлегне на заканите на Ал Каида


Австралискиот министер за надворешни работи Александар Доунер изјави дека неговата земја нема да подлегне на заканите од групата поврзана со терористичката мрежа Ал Каида. Терористичка група преку исламистички веб сајт се закани дека ке изврши напади врз Австралија и Италија доколку овие земји не ги повлечат своите војници од Ирак.
XS
SM
MD
LG