Достапни линкови

Багдад: Еден војник загина во експлозија на бомба


Во експлозија на бомба поставена на пат на северот на Ирак загина еден американски војник, а еден е ранет, соопшти американската команда. Војниците се наогале во конвој кој обезбедувал цистерни со нафта.
XS
SM
MD
LG