Достапни линкови

Авганистан: Четворица војници загинаа


Четворица авганистански војници загинаа во заседа поставена, од како што се претпоставува, талибански борци во источен Авганистан. Локалните власти во провинцијата Кунар истовремено затвориле 11 осомничени лица, меѓу кои и пакистанци.
XS
SM
MD
LG