Достапни линкови

Багдад: Закани од ирачките киднапери


Ирачките кидапери кои се заканија дека ќе им ги отсечат главите на седумте заложници доколку не бидат ослобедени ирачаните од кувајтските и американските затвори, го продолжија трокот за уште 48 часа. Кувајтската транспортна компанија Линк претходно соопшти дека не ги прифаќа уцените и оти нема да престане да работи во Ирак.
XS
SM
MD
LG