Достапни линкови

Авганистан: Најмалку 4 американски војници, повредени


Најмалку 4 американски војници се повредени изутрината во експлозија на бомба на патот меѓу американската база и центарот на Кандахар во Авганистан. Бомбата, како што јавија агенциите била поставена во еден автомобил.
XS
SM
MD
LG