Достапни линкови

Турција: Најголема досега железничка несреќа во Турција


Спасувачките екипи со армиска подршка ги вадат остатоците, на според првичните извештаи стотина жртви во најголемата досега железничка несреќа во Турција. Според турскиот премиер Реџеп Ердоган пак, загинале 36 лица, а 79 се повредени.
XS
SM
MD
LG