Достапни линкови

Ирак: Двајца американски војници загинаа од подметната бомба на патот кон градот Самара


Двајца американски војници загинаа, а еден е ранет кога нивниот конвој налета на бомба на патот кон ирачкиот град Самара, јавија агенциите. Американските сили презеле напади во Фалуџа против осомничени напаѓачи за поврзаност со анти – американскиот милитант Абу Ал Заркави.
XS
SM
MD
LG