Достапни линкови

Каиро: Средби на министрите за надвoрешни работи за подобрување на безбедноста на ирачките граници


Ирачкиот министер за надворешни работи Хошијар Зебари денеска во Каиро се состана со шефовите на дипломатиите од соседните земји, плус Египет, на разговори за подобрување на безбедноста на ирачките граници. Зебари изјави дека земјите во регионот и практично, а не само на зборови, треба да ја помогнат стабилизацијата на Ирак.
XS
SM
MD
LG