Достапни линкови

Палестина: Осуда за нападот врз пратеникот Набил Амр


Палестинскиот премиер Ахмед Куреи остро го осуди нападот врз пратеникот Набил Амр, кој ја критикуваше корупцијата во палестинската влада. Врз пратеникот Амр било пукано кога се враќал од едно телевизиско интервју во кое ги оспорувал квалитетите на Јасер Арафат како претседател.
XS
SM
MD
LG