Достапни линкови

Ријад: Во акција на саудиските сили за безбедност убиени двајца милитанти


Саудиските сили за безбедност во акцијата во Ријад, убиле двајца милитанти, тројца раниле и го притвориле семејството на Салех Ал Авфи, кој се смета за лидер на саудискиот огранок на Ал Каида. Според саудиските власти, во престрелката биле ранети и тројца полицајци, а било пронајдено и поголемо количество оружје и екплозив.
XS
SM
MD
LG