Достапни линкови

Украина: Најмалку 25 рудари загинати во рудникот Краснолиманска


Најмалку 25 рудари загинале во експлозија во рудникот Краснолиманска во Украина. Според министерството за итни ситуации по 11 рудари се уште се трага. Ова е втора несреќа во овој рудник во последниве три години.
XS
SM
MD
LG