Достапни линкови

Њујорк: Денеска гласање на палестинската резолуција за Израел


Генералното собрание на Обединетите Нации денеска треба да се изјасни за палестинската резолуција во која од Израел се бара да ја почитува одлуката на Меѓународниот суд и да ја отстрани барикадата на Западниот Брег. Се проценува дека резолуцијата ќе биде изгласана, но таа нема обврзувачки карактер.
XS
SM
MD
LG