Достапни линкови

Париз: Посета на турскиот премиер Ердоган


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска ја започнува три-дневната посета на Франција. На разговорите со францускиот претседател Жак Ширак и премиерот Жан Пјер Рафарен, Ердоган ќе побара подршка за напорите на Турција да стане членка на Европската Унија.
XS
SM
MD
LG