Достапни линкови

Белград: Посета на генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер


Генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер денеска во Белград ќе разговара со раководството на Србија и Црна Гора околу апликацијата за членство во Партнерството за мир, како и за ситуацијата на Косово. Како што е најавено, Схефер на средбата со српскиот премиер Воислав Коштуница ќе побара целосна соработка на Белград со Хашкиот трибунал.
XS
SM
MD
LG