Достапни линкови

Багдад: Најмалку десетмина загинати во експлозија на автомобил бомба


Најмалку 10 лица загинале, а над 40 биле повредени при денешната експлозија на автомобил бомба пред една полициска станица во југо-западниот дел на Багдад. Според ирачки полициски извори, сите загинати биле цивили.
XS
SM
MD
LG