Достапни линкови

Чеченија: Убиен локалниот лидер на партијата на Путин


Во Чеченија денеска е убиен локалниот лидер од партијата на рускиот претседател Владимир Путин, Обединета Русија. Станува збор за Тамара Кијаева која е убиена во нејзиниот дом во градот Шали, југоисточно од Грозни. Мотивите за убиството, како што јавуваат агенциите, засега се непознати.
XS
SM
MD
LG