Достапни линкови

Фалуџа: Најмалку 10 загинати во воздушни напади


Американската војска во Ирак соопшти дека се спроведени воздушни напади во Фалуџа при што загинале најмалку десет лица. Претходно американските сили спровеле акција на еден објект во кој се наогаат милитанти поврзани со групата на Абу Мусаб Ал Заркави.
XS
SM
MD
LG