Достапни линкови

Филипини: Сите војници на Филипини до утре ќе го напуштат Ирак


Сите припадници на филипинските сили во Ирак до утре ке ја напуштат земјата, најави денеска министерот за надворешни работи на Филипините, Делија Алберт. Повлекувањето на филипинскиот контингент започна во петокот. Одлуката за повлекување на филипинските војници следи по заканите од ирачките бунтовници кои на владата на Филипините и дадоа рок до крајот на јули да ги повлече своите војници од Ирак.
XS
SM
MD
LG