Достапни линкови

Багдад: Ирачкиот министер за правда преживеа атентат


Ирачкиот министер за правда Малик Дохан ал Хасан денеска преживеа атентат во Багдад, во кој загинаа неговите четворица телохранители. Атенататорот, кој исто така загинал, активирал автомобил бомба на патот во западниот дел на Багдад по кој минувал конвојот возила во кој се наоѓал и министерот Ал Хасан. Ирачки официјални претставници соопштија дека Ал Хасан не е повреден.
XS
SM
MD
LG