Достапни линкови

Париз: Посета на шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров


Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров денеска ќе го посети Париз каде што ќе се состане со комплетниот врв на Француската Држава. Посетата е во контекст на подготовките на редовното заседание на Руско-француската комисија за билатерална соработка и Советот за безбедносни прашања на министрите за надворешни работи и за одбрана на двете земји.
XS
SM
MD
LG