Достапни линкови

Багдад: Филипинските војници го напуштаат Ирак


Единаесет члена на филипинскиот контингент го напуштаат денеска Ирак како дел од напорите да биде ослободен киднапираниот филипинец. Тоа според австралискиот премиер Џон Хауард, само ке ги охрабри терористите. Ирачкиот премиер Ијад Алави пак ургираше до муслиманските земји да испратат трупи во Ирак за да помогнат во стабилизацијата на земјата.
XS
SM
MD
LG