Достапни линкови

Скопје: Амбасадата на САД подари пет автомобили и опрема на МВР


Американската амбасада во Скопје денеска на единицата за борба против трговијата со луѓе при Министерството за внатрешни работи и подари 5 автомобили и извесно количество опрема. Амбасадорот Лоренс Батлер изјави дека тоа е уште еден доказ за силната американска подршка на Македонија во борбата против организираниот криминал, а особено во битката против трговијата со луѓе.
XS
SM
MD
LG