Достапни линкови

Хадита: Најмалку 10 загинати во експлозија на автомобил бомба


Најмалку 10 лица загинале, од кои тројца ирачки полицајци, а 30-тина биле ранети при екплозија на автомобил бомба во градот Хадита во северен Ирак. Експлозија на автомобил бомба имало и во градот Карбала каде што загинале две лица. Бунтовниците се обиделе и да го запалат нафтоводот во близина на градот Киркук.
XS
SM
MD
LG