Достапни линкови

Босна: Соединетите Држави ќе ја задржат воздухопловната база во Босна


Соединетите Држави ќе ја задржат воздухопловната база во Босна и по завршувањето на НАТО мисијата, како дел од новиот концепт во борбата против тероризмот. Ваквиот план, кој треба да го одобри Пентагон, е поради загриженоста дека Босна би можела да биде база за операциите на Ал Каида во Европа и во регионот.
XS
SM
MD
LG