Достапни линкови

Багдад: Продолжуваат заложничките проблеми


Киднаперите на филипинскиот возач во Ирак и дадоа уште 48 часа на филипинската влада да ги повлече трупите од Ирак. Филипинската влада во меѓувреме соопшти дека повлекувањето 50 тината војници ќе биде според планот на 20 јули. Се уште е неизвесна судбината и на двајцата киднапирани бугарски возачи на камиони, за чије ослободување милитантите бараат американските сили да ослободат ирачки затвореници.
XS
SM
MD
LG