Достапни линкови

Вашингтон: Буш ќе соработува со Конгресот за реформирање на американскиот разузнавачки служби


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека ќе соработува со Конгресот за реформирање на американските разузнавачки служби. Тој во рамките на кампањата вчера на северо-истокот на Соединетите Држави призна дека имало извесни неуспеси во разузнавањето и ја бранеше одлуката за војна во Ирак. Изјавите на Буш доаѓаат по критиките во Сенатот за разузнавачките служби ,според кои, Ирак поседувал оружје за масовно уништување.
XS
SM
MD
LG