Достапни линкови

Њујорк: ОН усвојува резолуција за последниот мандат на НАТО во Босна


Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска треба ја усвои резолуцијата со која ќе се потврди последниот мандат на силите на НАТО во Босна и ќе се отвори патот за Европската Унија да ја превземе мисијата. Мировници на Унијата од декември треба да се грижат за безбедноста во Босна.
XS
SM
MD
LG