Достапни линкови

Пекинг: Средба Ху Џинтао-Кондолиза Рајс


Кинескиот претседател Ху Џинтао на средбата во Пекинг со американскиот советник за национална безбедност Кондолиза Рајс изјавил дека Кина е сериозно загрижена поради тоа што Соединетите Држави му продаваат оружје на Тајван. На средбите и со другите кинески раководители од Рајс е побарано Вашингтон да престане со таквата практика.
XS
SM
MD
LG