Достапни линкови

Москва: Посета на германскиот канцелар Герхард Шредер


Германскиот канцелар Герхард Шредер денеска во Москва ке разговара со рускиот претседател Владимир Путин пред се за стопанската соработка меѓу двете земји. Германија е водечки надворешно економски партнер на Русија. Руските медиуми јавија дека на разговорите ќе стане збор и за меѓународни прашања.
XS
SM
MD
LG