Достапни линкови

Пекинг: Посета на Кондолиза Рајс


Американскиот советник за национална безбедност Кондолиза Рајс денеска во Пекинг е на разговори со кинеското раководство за како што е соопштено цела низа прашања од американско – кинеските односи. Како посебна точка на разговорите е притисокот Северна Кореја да се откаже од својата нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG