Достапни линкови

Ведено: Убиени најмалку тројца чеченски борци


Руските трупи денеска соопштија дека убиле најмалку тројца чеченски борци, а раниле уште тројца во вчерашните судири во регионот Ведено. Истовремено, агенциите јавија дека во регионот Нозхаи Јурт биле убиени двајца, а ранети 4 руски војници.
XS
SM
MD
LG