Достапни линкови

Ерусалим: Убиени најмалку пет Палестинци во судири со израелската војска


Израелски војници убиле најмалку пет Палестинци за време на судирите во Беит Ханун во појасот Газа, соопшто израелската армија. Во ова подрачје кое граничи со Израел веќе 10 дена траат операциите со цел да се спречат палестинските милитанти да ги напаѓаат со ракети израелските градови. Насилствата во Газа се проширија откако премирот Ариел Шарон го објави планот за евакуација од Газа и дел од Западениот Брег.
XS
SM
MD
LG