Достапни линкови

Ерусалим: Средба Шарон – Ел Барадеи


Шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија Мухамед Ел Барадеи, кој е во посета на Израел, денеска се состана со израелскиот премиер Ариел Шарон. Барадеи изјави дека ќе се обиде да ги убеди зираелските власти да започнат дијалог за идејата Блискиот Исток да биде без нуклеарно оружје. Израел ниту потврдува, ниту демантира дека има такво оружје.
XS
SM
MD
LG