Достапни линкови

Багдад: Петмина ирачки војници загинаа во ракетен напад


5-мина ирачки војници загинале при ракетниот напад врз нивната база на влезот во Багдад, соопштија американските сили. Изутрината неколку експлозии одекнале и во така-наречената зелена зона во Багдад, при што неколку лица биле повредени. Во Киркук, маскиран напаѓач ранил 4 лица на еден контролен пункт. Американските сили соопштија и дека во изминатите два дена во акциите во провинцијата Ал Анбар, загинале 7-ина американски војници.
XS
SM
MD
LG