Достапни линкови

Париз: Франција и Ирак ќе воспостават дипломатски односи


Франција и Ирак, по 13 години, наскоро повторно ќе воспостават дипломатски односи, потврди француското министерство за надворешни работи. Ирачкиот премиер Ијад Алави изјави дека тоа би требало да биде сторено што поскоро за да може и Франција да учествува во обновата на Ирак.
XS
SM
MD
LG