Достапни линкови

Ерусалим: Посета на Мухамед Ел Барадеи


Израелскиот премиер Ариел Шарон, пред денешната посета на шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија Мухамед Ел Барадеи на Израел, изјави дека израелската политика во врска со нуклеарното оружје останува непроменета. Израел ниту потврдува, ниту демантира дека има нуклеарно оружје. Се очекува Ел Барадеи во Израел да побара Блискиот Исток да биде регион без нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG