Достапни линкови

Индонезија: Први претседателски избори


Во Индонезија денеска се одржаа првите претседателски избори. Според истражувањата на јавното мислење најголеми шанси за победа има поранешниот министер за безбедност Сусило Јудојоно, а зад него е актуелната претседателка Мегавати Сукарнопурти. Доколку никој не добие над 50 насто од гласовите, вториот круг од гласањето ќе се одржи во септември.
XS
SM
MD
LG