Достапни линкови

Хаг: Почнува образложувањето на одбраната на Милошевиќ


Екс југословенскиот претседател Слободан Милошевиќ денеска го започнува образложувањето на својата одбрана пред Хашкиот трибунал. Тој е соочен со 66 обвиненија за геноцид и воени злосторства за време на конфликтите во Хрватска, Босна и на Косово. Дозволени му се 150 работни денови за изнесување на одбраната.
XS
SM
MD
LG