Достапни линкови

Тајван: 18 настрадани во поплави


Најмалку 18 лица настрадале во полавите на Тајван, предизвикани од монсунските дождови, а штетата на посевите се проценува на околу 70 милиони долари. Тајванските власти мобилизирале над 70 илјади војници кои им помагаат на најзагрозените подрачја.
XS
SM
MD
LG