Достапни линкови

Багдад: Тим на НАТО ќе отпатува во Ирак


Тим на НАТО нареднава недела ке отпатува во Ирак да ги разгледа условите за реализација на помошта што оваа организација ке ја даде во формирањето на ирачките сили за безбедност, изјавија претставници на Алијансата. Според нив, тимот на НАТО ке ги разгледува можностите за да може Алијансата да согледа на кој начин ке ја реализира помошта за Ирак. Лидерите на НАТО во понеделникот на самитот на алијансата одлучија да се вклучат во напорите за создавање на безбедносните сили во Ирак.
XS
SM
MD
LG