Достапни линкови

Индија: 20 загинати во автобуска несреќа


Дваесет патници загинаа, а седумнаесет се повредени во автобуска несрека која се случила во северниот дел на Индија, откако возачот загубил контрола над возилото. Медиумите во Њу Делхи јавуваат дека автобусот бил на пат кон местото Бис кое се наога во северниот дел на земјата.
XS
SM
MD
LG