Достапни линкови

Хонг Конг: 39 лица починаа како последица од топлото време


Од топлото време во Гуангзоу, во близина на Хонг Конг загинаа 39 лица. Како што јавуваат агенциите временската температура во последните шест дена достигнала до четириесеттиот степен.
XS
SM
MD
LG