Достапни линкови

Багдад: Инциденти во Ирак


Три лица загинаа во обид да се изврши напад врз националната гарда во Бакуба, јавуваат агенциите. Седум припадници на ирачката национална гарда пак загинаа во експлозија на бомба што се случи доцна синока јужно од Багдад. Експлозијата се случила во близина на контролниот пункт во Махмудијах, триесет километри јужно од Багдад. Во Басра во јужен Ирак, еден британски војник е ранет, а две воени возила се оштетени во експлозија на бомба.
XS
SM
MD
LG