Достапни линкови

Вашингтон: Подигната безбедносната готовност за превенција на терористички напади


Американската влада издаде наредба за подигање на безбедносната готовност како превенција од можни терористички напади за време на прославите на Денот на независноста овој викенд. Еф Би Ај соопшти дека нема конкретни закани за напад, но сепак се ангажирани дополнителни 18 илјади полицајци.
XS
SM
MD
LG