Достапни линкови

Багдад: Американските сили откриле фабрика за бомби


Американските сили во Ирак соопштија дека во Багдад откриле локација во која се изработувале бомби, при што биле уапсени 50-тина лица за кои се смета дека се поврзани со подметнувањето експлозии. Само во минатиот месец во Багдад експлодираа на 20 автомобили бомби.
XS
SM
MD
LG