Достапни линкови

Џакарта: Средба на шефовите на дипломатиите на САД и Северна Кореа


Американскиот државен секретар Колин Пауел и министерот за надворешни работи на Северна Кореа Паек Нем Сун се сретнале денеска во Џакарта, на први разговори на вакво високо ниво во изминативе две години. Претставникот на Стејт Департменот Ричард Баучер соопшти дека Пауел и Сун размениле мислења за предлозите за решавање на севернокорејската нуклеарна криза.
XS
SM
MD
LG